Sektörün İlk Ar-ge Merkezi

Haberler
rcalı Holding kuruluşlarından BALYEM – Balıkesir Yem Sanayi A.Ş önemli bir ilke imza attı. Hayvancılık sektörünün Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylanan ilk Ar-Ge Merkezi (Araştırma-Geliştirme) Balyem tarafından Balıkesir’de kuruldu. Bilindiği gibi Balıkesir’in ilk Ar-Ge Merkezi yatırımı bir başka  Yırcalı kuruluşu olan BEST A.Ş tarafından 2010 yılında devreye alınmıştı. Balyemin yapmış olduğu yatırımla Balıkesir ili üçüncü Ar-Ge Merkezi’ne kavuşmuş oldu.
Kategori: Bizden Haberler
Yazar: stastekin
Tarih: 18 Temmuz 2018

Yarım Asırı Aşan Birikim


Balyem A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yırcalı “Balyem, 2018’de 50. Yılını kutlayacakYarım asırdır üreticinin sorunlarına yenilikçi çözümler geliştirmek şirket değerlerimizin merkezinde yer alıyor. Ar-Ge ve inovasyon günümüzde rekabetin vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldi. Etkin Ar-Ge teşvikleri ile sanayisi desteklenen ülkeler Dünya Rekabet Sıralamasında en üst seviyelerde yer almakta. Biz de aile olarak ülkemiz ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için teknolojik bilgi üretilmesini, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapılmasını, ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesini, verimliliğin artırılmasını önemsiyoruz. Balyem’de de 50 yılımıza uzman kadrosu, üstün laboratuvar donanımı ve yürütülen Ar-Ge çalışmaları sayesinde farklı ürünler ile girmekteyiz.” diye konuştu.

 Tire OSB’ye Yeni Fabrika Yatırımı


Balıkesir’den sonra İzmir-Tire OSB’de ikinci fabrika yatırımına başlayan işletme için Yırcalı şu hedefleri paylaştı: “Biz Balyem olarak; deneyim ve birikimimizle tüm zorluklardan güçlenerek çıkmayı başardık. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın içinde bulunduğu değişken şartlar altında ülkemize olan inancımızla büyümeye ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz” dedi.

http://www.aytastarim.net/bizden-haberler/4-sektorun-ilk-ar-ge-merkezi.html